..


w swietle plakat-02

 

ŚWIETLNE KOLĘDOWANIE

Fundacja „Lux Pro Monumentis” serdecznie dziękuje za obecność na naszych świątecznych koncertach z cyklu „W świetle okien …” rozegranych przy Piotrkowskiej 86.
Dziękujemy naszym artystom, którzy przez dwa wieczory rozgrzewali atmosferę na ulicy Piotrkowskiej:
Agnieszce Greinert, Lenie Ledoff, Adamowi Rymarzowi oraz tenorowi Dariuszowi Stachurze!
Razem rozświetliliśmy Łódź, a koncerty połączyły wspaniałych solistów z wyjątkową publicznością we wspólnym śpiewaniu najpopularniejszych polskich oraz zagranicznych kolęd i pastorałek.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Fundację Lux Pro Monumentis.
 
Wesołych Świąt życzy ekipa Light.Move.Festival.!


DSC4495

O Świątecznych Koncertach:

Czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, udziela się stopniowo wszystkim mieszkańcom miasta i już niebawem ogarnie nie tylko nasze serca, ale też ulice naszego miasta. Świąteczne dekoracje, iluminacja ulicy Piotrkowskiej i witryny stworzą wyjątkową scenerię, która sprzyja rodzinnym spacerom i spotkaniom towarzyskim.

Fundacja Lux Pro Monumentis poprzez kolejną odsłonę koncertów w świetlnej oprawie, zaprezentowała najpiękniejsze kolędy oraz inne utwory utrzymane w tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Zaczarowana muzyka i wyjątkowa zimowa sceneria ulicy Piotrkowskiej po raz kolejny  zamieniła się w magiczne miejsce radosnych spotkań.

Serdecznie dziękujemy partnerowi wydarzenia,  Łódzkiemu Centrum Wydarzeń za włączeniem się w organizację naszych świątecznych koncertów i pomoc okazaną Fundacji!

Gorąco dziękujemy patronowi medialnemu, Dziennikowi Łódzkiemu za wsparcie i doskonałą współpracę, która owocuje tak pięknymi wydarzeniami jak nasze koncerty w świetlnej oprawie i ich ogromną frekwencją!

_

Koncert_Materiały Fundacji Lux Pro Monumentis15

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE Z NASZYCH ŚWIĄTECZNYCH KONCERTÓW

„… W ŚWIETLE OKIEN”:

_

Fotorelacja ze Świątecznego Koncertu „… w świetle okien”, który odbył się w sobotę 19 grudnia. Artystami wieczoru byli Dariusz Stachura oraz Aleksandra Wiwała:

_

Fotorelacja ze Świątecznego Koncertu „… w świetle okien”, który odbył się w sobotę 12 grudnia. Artystami wieczoru byli Agnieszka Greinert, Adam Rymarz oraz akompaniująca im Lena Ledoff:

_

Artyści naszych świątecznych koncertów:

 

greinert

Agnieszka Greinert

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec i II stopnia w klasie wokalu. W latach 1991-1995 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na wydziale aktorskim. W 1993 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu otrzymała wyróżnienie z rąk samego prof. Aleksandra Bardiniego. W 1996 roku została laureatką I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, a w 1999 roku – również I Nagrody na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Pracę sceniczną rozpoczęła już na 3cim roku studiów. Zadebiutowała w muzycznym spektaklu „Brel” na scenie Teatru Nowego w Łodzi, z którym związała się na kilka lat. Spośród licznych ról teatralnych najważniejszą stała się rola Małgorzaty w Mistrzu i Małgorzacie w reż. M. Marczewskiego.

Od roku1997 jest wykładowcą łódzkiej Filmówki, gdzie – już w stopniu doktora habilitowanego – z wielką radością oddaje się pracy pedagogicznej.

_


ledoff

Lena Ledoff

Pianistka i kompozytorka. Urodziła się w St. Petersburgu (Rosja). Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu w klasie prof. Tatiany Gaponienko.

W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce i poświęciła się komponowaniu oraz graniu jazzu. W 2000 roku założyła zespół „Lena Ledoff Trio”.

Występowała na scenach Bratysławy, Kijowa, Lwowa, Paryża, Pragi, Budapesztu, St.Petersburga, Warszawy, Smoleńska, Irkucka, Toronto i w większości polskich miast. Współpracowała z wybitnymi polskimi jazzmanami m.in. Z. Wegehauptem, P.Cieślikowskim, S.Soyką, Atom String Quartet, J.Mazzollem, A.Przybielskim, A.Rymarzem.

Stypendystka Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa (2010 r.).

_

rymarz

Adam Rymarz

Wokalista, dyrygent i trener wokalny, obdarzony słuchem absolutnym. Ukończył studia dzienne w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu dr Ewy Mentel. Studiował również w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygowania prof. Ewy Michnik. Warsztat wokalny rozwijał dodatkowo podczas kursów mistrzowskich m. in. u Dean’a Kaelina (USA), Susan Moninger (USA), Claesa Wegenera (Dania), Grażyny Łobaszewskiej, Lory Szafran, Janusza Szroma, Judy Bady (USA) oraz śpiewaków gospel: Karen Gibson (Wielka Brytania) i Geralda T. Smitha (USA). W latach 2003-2005 śpiewał w grupie wokalnej Teatru Muzycznego Roma (musicale „Miss Sajgon” i „Koty”).

Od 2009 r. prowadzi klasę śpiewu na Wydziale Jazzu w ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi. Jest także członkiem grupy Laboratorium Głosu, zajmującej się zagadnieniami przestrzeni głosu i głosu w przestrzeni. W latach 2012-13 był trenerem wokalnym aktorów Teatru Nowego w Łodzi, a w 2015 r. przygotował od strony wokalnej spektakl „Cyberiada” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, którym studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej zainaugurowali działalność EC1.

_

ds1Dariusz Stachura

Dariusz Stachura urodził się 17 sierpnia 1962 w Brzezinach.

Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej. Zadebiutował w 1989 r. na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi partią Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego.

Do sukcesów artystycznych Dariusza Stachury zalicza się udział w obchodach 100-lecia premiery Cyganerii Giacomo Pucciniego w Turynie w roku 1996. Jako jedyny obcokrajowiec kreował partię Rudolfa na zmianę z Luciano Pavarottim. W 1990 roku został laureatem Konkursu Wokalnego im. Ady Sari. W latach 1999–2003 był solistą opery w Norymberdze.

Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.

_

Zdjęcia pobrane z: http://www.dariuszstachura.pl/index.php/pl/

_

_

 

Partner wydarzenia: 

Łódź kreuje

 

Patron medialny: 

dziennik-lodzki-ikona