Dla mediów

Szanowni Państwo,

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: biuro@lmf.com.pl


MATERIAŁY PRASOWE Z V EDYCJI FESTIWALU KINETYCZNEJ SZTUKI ŚWIATŁA

LIGHT.MOVE.FESTIVAL. 2015:

Light.Move.Festival. 2015 w liczbach

 

FILM Z PIERWSZEGO DNIA LIGHT.MOVE.FESTIVAL. 2015

FILM Z DRUGIEGO DNIA LIGHT.MOVE.FESTIVAL. 2015

 

 MATERIAŁY PRASOWE Z IV EDYCJI FESTIWALU KINETYCZNEJ SZTUKI ŚWIATŁA

LIGHT.MOVE.FESTIVAL. 2014:

Fotorelacja z Light.Move.Festival. Łódź 2014 część I

Fotorelacja z Light.Move.Festival. Łódź 2014 część II

 

FILM Z PIERWSZEGO DNIA LIGHT.MOVE.FESTIVAL. 2014

FILM Z DRUGIEGO DNIA LIGHT.MOVE.FESTIVAL. 2014

 

IV EDYCJA LIGHT.MOVE.FESTIVAL.ŁÓDŹ 2014 DOBIEGŁA KOŃCA

 

Łódź po raz kolejny rozbłysła wszystkimi kolorami światła – w dniach 10-12 października odbyła się czwarta edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival – jednej z największych imprez plenerowych w Polsce, organizowana przez Fundację Lux Pro Monumentis. Obszar festiwalowy o długości ponad 2 kilometrów rozciągał się od Rynku Starego Miasta przez park Staromiejski i plac Wolności aż po ulicę Piotrkowską wraz z przecznicami – ul. 6 Sierpnia i Moniuszki.

Ponad 350 000 gości z Polski i zagranicy podziwiało 40 iluminowanych wielkomiejskich kamienic, 12 wielkoformatowych projekcji w tym spektakle audiowizualne w technologii mapping 2D i 3D, oraz 15 instalacji świetlnych. Całości dopełniły koncerty w nietypowych aranżacjach. Koncert z cyklu „W Świetle Okien …” Michał Urbaniak z zespołem: Jazz To Wolność. zgromadził tłumy pod oknami siedziby Fundacji przy ul. Piotrkowskiej 86.

W ciągu trzech dni festiwalowych łódzkie przestrzenie miejskie przemieniły się w niezwykłą scenę, na której swe dzieła prezentowali najwięksi artyści z Polski i Europy. Light.Move.Festival. po raz kolejny udowodnił, że nowoczesne technologie audiowizualne potrafią wydobyć piękno architektury i odmalować zupełnie nowy wizerunek postindustrialnego miasta.