WAKACYJNA SERIA KONCERTÓW „…W ŚWIETLE OKIEN”

KONCERTY

 

Choć temperatura tego lata nie zawodzi największych amatorów upałów, Fundacja Lux Pro Monumentis postanowiła jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, a to poprzez pięć niesamowitych koncertów będących zapowiedzią odbywającej się w tym roku piątej edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła, który na trzy październikowe wieczory odmienia oblicze łódzkiego śródmieścia. 

W sobotę 19 września odbył się piąty i jednocześnie ostatni z całego cyklu koncertów „w świetlpawel trzezwinskie okien…” będących owocem współpracy Fundacji z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Z magicznej Kamienicy pod Gutenbergiem, która w przeszłości stała się sceną dla tak wspaniałych artystów jak Michał Urbaniak czy Izabella Żebrowska, tego wieczoru usłyszeliśmy najpiękniejsze duety musicalowe, które od dekad czarują słuchaczy swoją kompozycją i niezapomnianymi wykonaniami.

Soliści Teatru Muzycznego, Emilia Klimczak i Piotr Płuska, przy akompaniamencie Danuty Antoszewskiej, zaprezentowali nam prawdziwe muzyczne perełki. Podczas tego wieczoru  mieliśmy okazję wysłuchać utworów z takich musicali jak „Nędznicy”, „Upiór w operze” czy ” West Side Story”.

Dziękujemy, że byliście razem z nami!

 Beata Konieczniak

Kreator Light.Move.Festival.

1SZCZEGÓŁOWY OPIS CYKLU KONCERTÓW „…W ŚWIETLE OKIEN”:

04.07„Klimaty żydowskiej kultury – piosenki ze Skrzypka na dachu”- już za nami!
18.07 – „Najpiękniejsze arie operetkowe”- już za nami!
08.08 – „Piosenki amerykańskie zza oceanu”- już za nami!
29.08 – „Powrócimy jak za dawnych lat” - już za nami!
19.09 - „Najpiękniejsze duety musicalowe”- już za nami!

DO ZOBACZENIA W KOLEJNYCH ODSŁONACH WYJĄTKOWYCH KONCERTÓW „…W ŚWIETLE OKIEN” ORAZ NA PRZYSZŁOROCZNEJ, SZÓSTEJ JUŻ EDYCJI FESTIWALU KINETYCZNEJ SZTUKI ŚWIATŁA LIGHT.MOVE.FESTIVAL. ! 

 

 

 

 

 

ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ:

 

„Najpiękniejsze duety musicalowe” 19.09.2015

Powróćmy jak za dawnych lat” 29.08.2015

„Piosenki Amerykańskie zza oceanu” 08.08.2015

„Najpiękniejsze arie operetkowe” 18.07.2015

„Klimaty kultury żydowskiej” 04.07.2015

 

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom:

 

Głównym partnerem Fundacji Lux Pro Monumentis i Teatru Muzycznego przy organizacji cyklu koncertów „…w świetle okien” jest firma Olimpia. Olimpia to moda na jakość niezmiennie od 60 lat.

olimpia_logo

Do grona naszych partnerów dołączyli również nasi przyjaciele i sąsiedzi z restauracji Breadnia (ul.Piotrkowska 86). Gorąco zachęcamy do rezerwowania stolików i rozkoszowania się pysznymi bajglami!

10418941_600910533353504_3867961431091779477_n

Partnerem koncertu „Piosenki Amerykańskie  zza oceanu” został lokal Infinity,który  mieści się przy ul. Piotrkowskiej 81 i stanowi obowiązkowy punkt na mapie Łodzi dla osób szukających alternatywy dla lokali grających komercyjną muzykę.

infinity

7