PARTNERZY I SPONSORZY

PLPL

Szczególne podziękowania wędrują do wszystkich naszych partnerów, patronów i sponsorów. Light.Move.Festival. nigdy nie powstałby bez Waszego wsparcia. Pomagacie nam stworzyć maleńki świat, który zachwyca setki tysięcy ludzi!

LMF serdecznie dziękuje następującym partnerom, patronom i sponsorom:

Partner Główny:

Miasto Łódź

Łódź to ważny ośrodek kulturalny na mapie Polski i Europy. Zwana Miastem Czterech Kultur, przez lata rozpoznawana była głównielogo_wer_horyzont_zhaslem_pl_kolor jako miasto filmu. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o Łodzi jako mieście festiwali, których w kalendarzu kulturalnym jest kilkadziesiąt w roku. „Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła” Light. Move. Festival. to doskonałe narzędzie promocji miasta, historii jego architektury i dziedzictwa kulturowego. Miasto Łódź nieprzerwanie od pierwszej edycji wspiera Fundację w organizacji działań festiwalowych.

Partnerzy Strategiczni:

Philips

Tradycje obecności firmy Philips w Polsce mają już ponad 90 lat. W 1921 roku Anton Philips – współzałożyciel i właściciel koncernuLMF - Partner strategiczny - Philips Lightning Polska – nawiązał kontakty z firmą braci Borkowskich, wyznaczając jej rolę dystrybutora swoich wyrobów w Polsce. Już w następnym roku w wykupionej fabryce w Warszawie rozpoczęto produkcję lamp Philips. Dokładnie 90 lat później w 2011 roku firma Philips nawiązała współpracę z Fundacją Lux Pro Monumentis i zaangażowała się w organizację pierwszego w Polsce „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Light.Move.Festival. w Łodzi stając się Partnerem Strategicznym Festiwalu. Od samego początku istnienia Festiwalu, Philips wspiera fundację przy organizacji wydarzenia swoją wiedzą i profesjonalizmem. Aranżacja i wykonanie oryginalnych i odważnych iluminacji architektoniczno-artystycznych oraz iluminacji grup zieleni parkowej to dzieło, które jak co roku wykonane zostanie w oparciu o sprzęt i wizję artystyczną Philips.

Tygodnik ANGORA

„Tygodnik Angora” ukazuje się od 1990 roku i jest liderem na rynku sprzedaży wśród tygodników społeczno-politycznych, w którym można znaleźć przedruki artykułów z polskich tygodników, gazet ogólnopolskich i lokalnych, a także materiałyLMF - Partner strategiczny - Tygodnik Angora z czasopism zagranicznych. Dodatkowo w każdym wydaniu zamieszczane są materiały redakcyjne: felietony, komentarze, wywiady, a specjalnie dla dzieci przygotowywana jest wkładka „Angorka”. Od pierwszej edycji Festiwalu „Tygodnik Angora” konsekwentnie pełni rolę łódzkiego mecenasa kultury wspierając Fundację swoim doświadczeniem, wiedzą i pozytywną energią!

Partnerzy Projektu:

Narodowe Centrum KulturyStruktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor1-nck

Narodowe Centrum Kultury jest państwową instytucją kultury, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce. Przedmiotem działań Narodowego Centrum Kultury jest edukacja kulturalna oraz zwiększanie zainteresowania kulturą i sztuką, rozwój i profesjonalizacja sektora kultury, promocja polskiego dziedzictwa narodowego jako elementu europejskiego dziedzictwa kulturowego i podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i państwowej. Light.Move.Festival.Łódź 2015 dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2015.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

WFOŚiGW w Łodzi jest samorządową osobą prawną od ponad 20 lat spełniającą swoją misję, której głównym celem jest finansowe wspieranie przedsięwzięć realizowanych na terenie województwa łódzkiego, służących ochronie środowiska i poszanowaniu jego wartości zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. V edycja Festiwalu jest dofinansowana w formie bezpośredniej ze środków WFOŚiGW w Łodzi w zakresie realizacji wielkoformatowych projekcji w technologii mappping 3D i 2D, realizacji artystycznych projektów świetlnych, interaktywnych instalacji, promocji wydarzenia, oraz organizacji trzeciej edycji konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” w ramach V edycji „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła. Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi w ramach dotacji konkursowej „Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego” w sumie 321.500.00 zł www.zainwestujwekologie.pl

Łódzkie promujelogo_promuje_lodzkie

„Łódzkie promuje” – to hasło nowej kampanii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, promującej region i jego atrakcje. Przyciąga uwagę charakterystyczne logo w kształcie przypominającym metkę do ubrań i  nawiązujące do włókienniczej tradycji województwa.

Lotto

Spółka od samego początku swojego istnienia, czyli od 60 lat realizuje zadania, które są obecnie uznawane za element społecznej odpowiedzialności. Lotto spiera rozwój infrastruktury sportowej. Później Lotto_znak_fixdołączyły do tego działania charytatywne i wsparcie kultury. Działa zarówno lokalnie, jak i centralnie. W pewnym sensie Lotto można uznać za prekursora polityki społecznej odpowiedzialności wśród firm państwowych.

Partner Diamentowy:

Echo Investment S.A.

Echo Investment SA to jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, 6126logosLMF2014_fot.Kaczmarkiewicz-Kozłowski-7-890x468budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Mecenasi projektów:

RossmannLMF2014_fot.Kaczmarkiewicz-Kozłowski-7-890x468

Rossmann jest liderem rynku drogeryjnego w Polsce. Codziennie zakupy w naszych drogeriach robi 650 tys. Polaków. Pierwszy sklep z naszym logo powstał w 1993 r. w Łodzi. 22 lata później świętowaliśmy otwarcie 1000-nej drogerii w warszawskich Złotych Trasach. Dziś nasza firma to 1050 sklepów i blisko 15 tys. pracowników. Kierujemy się zasadą: jak największy wybór artykułów w rozsądnych cenach. Oferujemy naszym Klientom 16 tys. produktów polskich i zagranicznych (w sumie 800 marek). Rossmann firmuje także 35 marek własnych. By zakupy były jeszcze prostsze, od lutego 2015 r. uruchomiliśmy sklep internetowy. Logując się na stronie www.rossmann.pl można zamawiać ulubione produkty o dowolnej porze, bez potrzeby ruszania się z domu. Podczas Light.Move.Festival 2015 firma Rossmann objęła mecenatem projekt „Dancing House”.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. jest miejską spółką,  która odpowiada za dostarczanie wody mieszkańcom Łodzi, Tomaszowa i częściowo Rzgowa.zwiklogo Spółka dba też o stan techniczny blisko 4 tysięcy km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Łodzi. Mieszkańcy Łodzi mają w kranach bardzo dobrej jakości wodę, która  w ponad 90 procentach pochodzi ze studni głębinowych. Zawiera wiele cennych dla zdrowia ludzkiego minerałów i mikroelementów, jak wapń, magnez, potas, sód. Łódzka woda z kranu jest jedną z najlepszych i najtańszych w kraju. Jakość łódzkiej wody doceniają lokalni producenci. Wytwarzają na niej napoje owocowe oraz piwa. Woda kranowa podawana jest klientom w łódzkich restauracjach i pubach.  Zakład Wodociągów namawia łodzian do rezygnacji z kupowania wód źródlanych w plastikowych butelkach. Woda z kranu jest bowiem 300 razy tańsza od tej butelkowanej, jej picie nie powoduje zanieczyszczanie środowiska plastikowymi butelkami.

Sponsorzy:

PGE Obrót S.A.

PGE Obrót

PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE –największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych.   Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót S.A. jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu  o produkty PGE.

PGE Dystrybucja S.A.

PGE Dystrybucja S.A. jest największym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Polsce.pge_dystrybucja_s.a.

Zasadniczym działaniem Spółki jest dostarczanie energii odbiorcom końcowym, zarządzanie liniami wysokiego, średniego i niskiego napięcia oraz stacjami transformatorowymi. Koncern zaopatruje w energię ponad 5,2 mln odbiorców na blisko 40% powierzchni kraju.

PGE Dystrybucja wspiera KULTURĘ dobrą energią!

Amcor Tobacco Packaging Polska Sp. z o.o.

ikonka ang-01

Firma Amcor należy do australijskiego koncernu, będącego jednym z największych producentów opakowań na świecie. W Polsce zlokalizowane są 4 fabryki wchodzące w skład koncernu. Pierwszą założoną w Polsce i największą z nich jest mieszcząca się w Łodzi Amcor Tobacco Packaging Polska Sp. z o.o., działająca od 1994 roku. Działalność fabryki opiera się na produkcji opakowań dla przemysłu tytoniowego, wykorzystując technologię druku rotograwiurowego i offsetowego. Na stałe zatrudnia 500 osób. Dzięki odpowiednio opracowanym i stale rozbudowywanym systemom bezpieczeństwa i ochrony środowiska, firma Amcor Tobacco Packaging Polska dała się poznać jako nowoczesna firma dbająca o najważniejsze standardy co sprawiło, że zaufały jej największe koncerny tytoniowe z całego świata stając się jej strategicznymi klientami. Poza swoją podstawową działalnością firma Amcor Tobacco Packaging Polska bierze aktywny udział w życiu kulturowym regionu, wspierając m.in. twórczość artystów, których prace prezentowane są w działającej od 1996 roku Galerii Amcor.

VeoliaLMF2014_fot.Kaczmarkiewicz-Kozłowski-7-890x468

Veolia Energia Łódź jest jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, którego podstawową działalnością jest wytwarzanie ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji.

Veolia inwestuje również w odnawialne źródła energii, prowadzi działania na rzecz racjonalnego korzystania z ciepła, zrównoważonego rozwoju, jest partnerem szeregu inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej, miasta i regionu.

Łódzka sieć ciepłownicza jest drugą co do wielkości w kraju. Dzięki niej Veolia przesyła ciepło systemowe do ok. 60 proc. łódzkich odbiorców. Zasila w ciepło zakłady przemysłowe, instytucje użyteczności publicznej, centra handlowe i usługowe. Uczestniczy w największych przedsięwzięciach inwestycyjnych podejmowanych w mieście, współpracuje z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Z władzami miasta działa w zakresie likwidacji źródeł niskiej emisji.

Łódzka Spółka Infrastrukturalna

Podstawowym zadaniem Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej sp. z o.o. jest  jest zarządzanie infrastrukturą wodociągowo – kanalizacyjną będącą własnością ŁSI sp. z o.o. i dzierżawioną od Miasta Łodzi. Kolejnym przedmiotem działalności logo_loginSpółki jest prowadzenie inwestycji infrastrukturalnych, których celem jest modernizacja oraz rozbudowa sieci wodociągowo – kanalizacyjnej w celu podniesienia standardu życia mieszkańców, a także ochrona środowiska w zakresie
gospodarki wodno – ściekowej. Spółka jest podmiotem zadań publicznych powierzonych przez Miasto Łódź oraz tych, które wynikają bezpośrednio z przepisów prawa powszechnie obowiązującego.

Budowa nowoczesnej Łodzi wymaga poczucia misji. Przyczyniamy się do poprawy standardu życia mieszkańców Łodzi.Korzystamy z potencjału naszego miasta, z myślą o budowie nowoczesnej Łodzi dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Drukarnia Prasowa S.A

logo.cdr

Drukarnia Prasowa S.A. w Łodzi to firma z kilkudziesięcioletnią tradycją, zajmująca się drukiem offsetowym rolowym. Oferują szeroki wachlarz produktów takich jak: czasopisma, magazyny, katalogi, gazetki i ulotki reklamowe, broszury, foldery i plakaty.

 

Mosty – Łódź

Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty-Łódź” S.A.,  założone w 1992 r., jest liderem budownictwa mostowego w Polsce – uczestniczyło w konstruowaniu i budowie największych mostów w kraju, m.in. mostu przez Wisłę w Połańcu, mostu przez Odrę w Ciechanowie koło Wrocławia, mostu przez Martwą Wisłę w Gdańsku, mostu przez Wisłę w Płocku oraz wiele innych.  Firma „Mosty-Łódź” od początku działalności jest przede wszystkim wykonawcą konstrukcjMosty Lodzi mostowych i  producentem belek mostowych, lecz w ostatnim czasie również projektantem i wykonawcą obiektów infrastrukturalnych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych produktów i rozwiązań, a także dzięki wdrażaniu nowych technologii MOSTY- ŁÓDŹ wybudowały m.in. estakadę wraz z mostem przez Brdę w Bydgoszczy, trasę Łódź Górna z trójpoziomowym wiaduktem i nowatorskim  wiaduktem kolejowym. Obecnie budowana jest Trasa WZ w Łodzi z nowoczesnym przystankiem przesiadkowym, betonowym torowiskiem tramwajowym oraz Stadion Łódź Widzew. Przedsiębiorstwo, by utrzymać swoją ugruntowaną pozycję na rynku ciągle inwestuje w nowoczesny park maszynowy, technologię  oraz wiedzę i umiejętności załogi, jednocześnie współpracując z firmami branżowymi  i korzystając z wiedzy naukowej pracowników uczelni wyższych.

Partner Kreatywny

545834_327288103998408_383458935_n

MOSQi.TO

MOSQi.TO – jeden z najbardziej zgranych zespołów kreatywnych w kraju. Budują swoją pozycję od 2005r. Od zawsze mocno związani z Łodzią. .TO ten Zespół wymyślił dotychczasową największą kampanię miasta – „ŁÓDŹ POZDRAWIA!” Przez lata obsługiwali mBank, od 9 lat pracują dla ING Banku Śląskiego, z chęcią angażują się w projekty lokalne, takie jak LMF, dla którego stworzyli tegoroczną identyfikację. Jak sami mówią:  „Są mądrzejsi i piękniejsi, za .TO my zawsze staramy się bardziej”.

Partnerzy Stowarzyszeni

PWSFTviT_logo4logo5d9f7ef105302d95b15fdf4051be4b22filASP_Lodz_logoASP KatowiceSyzan

pobrane (1)pobranelogooff-logo1  800 400 400Logo_NovotelCarrefourLOGO_LKA

logo Alfa ZetaMediaPressSchaumaplast-Organika

firm_120312_59bedf_bigSelgros-cc_3D_rgb

manekin_logo 10628597_299321493573112_7971557805899591498_nimagesabrakadabraggnnxxLogo ZPAP