TVP.PL: Festiwal Światła – podsumowanie

300 tysięcy osób odwiedziło ulicę Piotrkowską podczas Light Move Festivalu. To jedna z nielicznych organizowanych cyklicznie imprez, która do Łodzi przyciąga takie tłumy i ożywia główną ulicę miasta.

a

fot. TVP Łódź

fot. TVP Łódź

3 dni, 10 trójwymiarowych projekcji, 15 świetlnych INSTALACJI  i 40 iluminacji na budynkach. A wszystko obejrzało ponad 300 tys. osób. Z całej Polski. To absolutny rekord festiwalu.

a
Policjanci nie mieli zgłoszeń ani o bójkach ani o kradzieżach. Więcej pracy miała za to drogówka. W piątek potrzebne były dodatkowe patrole, żeby upłynnić ruch w centrum.
a
W sobotę i w niedzielę i mieszkańcy i uczestnicy festiwalu częściej korzystali już z autobusów i tramwajów. Tu też organizatorzy i miasto wyciągają pierwsze wnioski – następnym razem warto pokazać nie tylko Pietrynę ale większą część Łodzi.
a
Festiwal Światła przyciągnął na ulicę Piotrkowską nie tylko łodzian, ale też gości z Poznania, Warszawy, czy z Pomorza. Takich tłumów na Pietrynie nie było dawno.
a
Żeby takich festiwali na Piotrkowskiej było więcej potrzebnych jest więcej kreatywnych pomysłów. Miasto wspiera take inicjatywy, ale samo nie jest ich organizatorem. Służy pomocą, doradza, zachęca.  I dziś czeka na kolejne podobne projekty.
a
J. Kaczmarek – ŁWD
a