Light. Move. Festival. jednym z najlepszym festiwali w Europie!

EFFE_RGB_red

W niedzielę 27 września 2015 w Paryżu Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła, jako część europejskiej społeczności festiwalowej, uczestniczył w ceremonii wręczenia nagrody EFFE, by razem z innymi świętować pierwszą edycję EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe.Ceremonia wręczenia nagród została zorganizowana we współpracy z Festival d’Automne i Théâtre de la Ville.

 

Ekipa LMF uczestniczyła też w konferencji pierwszej edycji EFFE, która miała miejsce w Google Cultural Institute w Paryżu. Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń z dyrektorami  i artystami innych europejskich festiwali i stworzenia prawdziwej festiwalowej wspólnoty.  Do zobaczenia za rok!

google7

_____________________________________________________________________________________________________

Decyzją Komitetu Koordynującego EFFE – Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy, Light. Move. Festival otrzymał odznakę EFFE — Europe for Festivals, Festivals for Europe. Dzięki decyzji międzynarodowego jury, LMF, wraz z innymi wyróżnionymi festiwalami z 31 europejskich krajów, będzie stanowić pierwszą generację ambasadorów tej inicjatywy w latach 2015–2016.

EFFE – Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy zainicjowany przez Europejskie Stowarzyszenie Festiwali Eur
opean Festivals Association) to portal zarówno dla mieszkańców jak i profesjonalistów, stworzony by wyszukiwać i angażować się w europejskie festiwale. To nowa międzynarodowa platforma łącząca festiwale mocno związane ze sztuką, lokalnymi społecznościami i europejskimi wartościami.

 

Wszystkie festiwale luxpromon_logopion_vectorEFFE Labels 2015 – 2016 zostaną zaprezentowane w internetowym i drukowanym przewodniku. Celem jest poszerzenie zasięgu europejskich festiwali poza granicami, stworzenie nowych mostów pomiędzy festiwalowymi społecznościami i dostęp publiczności do informacji o nadchodzących wydarzeniach.

Organizatorem działającego od 2011 roku Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła jest łódzka organizacja pozarządowa Fundacja „Lux Pro Monumentis”, skupiająca grupę miłośników Łodzi, jej architektury, dziedzictwa kulturowego, nowoczesnych technologii oraz możliwości, jakie niosą.

Umieszczenie Light. Move. Festival. Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła na liście najlepszych festiwali w Europie jest ogromnym wyróżnieniem i fantastycznym zwieńczeniem pięciolecia Festiwalu!

Więcej informacji na temat EFFE Labels 2015 – 2016 oraz przewodnik fo festiwalach dostępne na stronie www.effe.eu