_

program konferencji strona-01

9 października 2015 r. w sali konferencyjnej w „EC1 Łódź – Miasto Kultury” odbyła się kolejna edycja konferencji naukowej „ŚWIATŁO I KOLOR W ARCHITEKTURZE I PRZESTRZENIACH PUBLICZNYCH – O ŚWIADOMYM KREOWANIU WIZERUNKU MIASTA”.

Konferencja, objęta patronatem honorowym Wojewody Łódzkiego i Prezydenta Miasta Łodzi, stanowiła wydarzenie towarzyszące V edycji „FESTIWALU KINETYCZNEJ SZTUKI ŚWIATŁA”  – LIGHT. MOVE. FESTIVAL. ŁÓDŹ 2015., organizowanej  w dniach  9-11 października 2015 r. w Łodzi.

Konferencja była skierowana do wszystkich grup społecznych, posiadających realny wpływ na kształtowanie wizerunku i rozwój miasta, w tym do pracowników różnych szczebli administracji publicznej, projektantów – architektów i urbanistów, plastyków, designerów oraz członków stowarzyszeń, fundacji, organizacji społecznych i samorządowych.

Do udziału w  Konferencji, w roli prelegentów, zaproszeni zostali wybrani przedstawiciele administracji publicznej, specjaliści z dziedziny architektury i urbanistyki, ochrony zabytków, designu, nowych, energooszczędnych technologii oraz szeroko pojętej estetyki przestrzeni publicznej, reprezentujący kluczowe instytucje i firmy, tj.: uczelnie wyższe (Politechnikę Krakowską, Politechnikę Poznańską), Narodowy Instytut Dziedzictwa, Urzędy Miasta (Poznania i Łodzi), Studio DL oraz PHILIPS Lightning Poland.

Gościem specjalnym był Pan Piotr Sarzyński – z wykształcenia socjolog, od 1987 r. publicysta „Polityki” zajmujący się krytyką i popularyzacją sztuki, designem, architekturą i szeroko rozumianymi kwestiami estetyki, piękna, gustów. Współtwórca nagrody Paszporty „Polityki” i pomysłodawca Nagrody Architektonicznej „Polityki”. Autor szeregu książek, w tym „Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?”, która zainicjowała szeroką publiczną debatę na temat estetyki polskich miast.

 

 Pliki do pobrania:

1. Formularz rejestracyjny 2015

2. Program

3. Pismo intencyjne

 

 

fot. Agencja Gazeta