Konferencje prasowe

infografika www

IV konferencja prasowa (23.10.15 r.)

W piątek, 23 października Fundacja Lux Pro Monumentis – organizator Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light.Move.Festival. zorganizowała IV konferencję prasową, stanowiącą podsumowanie V edycji LMF.

Podczas spotkanie zaprezentowane zostały również wyniki ankiet przeprowadzonych wśród gości festiwalowych, jak i punktów usługowych na terenie obszaru festiwalowego.

Zależy nam, aby uczestnicy LMF miło spędzili te 3 październikowe wieczory. Liczymy się z ich zdaniem i bardzo pozytywnie odbieramy sugestie płynące w naszym kierunku, bo dzięki nim LMF staje się z roku na rok coraz lepszy.

Staramy się pozostawać w partnerskiej relacji z uczestnikami LMF, bardzo dziękujemy, że poświęcają swój czas na pisanie do nas ze swoimi propozycjami na dalsze lata, bo niektóre z nich są naprawdę interesujące i napędzają nas do dalszej pracy.

 

III konferencja prasowa (08.10.15 r.)

plansze konferencja-022-01-01

W czwartek, 8 października Fundacja Lux Pro Monumentis – organizator Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light.Move.Festival. zorganizowała III konferencję prasową dotyczącą V edycji LMF.

Podczas spotkania gościliśmy Prezydent Miasta Łodzi Pani Hannę Zdanowską, przedstawicieli Partnera Strategicznego Philips oraz naszych wspaniałych Artystów zaproszonych do udziału w LMF 2015 z Austrii i Białorusi oraz z Polski: Łodzi, Szczecina, Krakowa i Białegostoku.

Podczas spotkania przedstawione zostały sylwetki tegorocznych artystów i ich prac na LMF 2015.

Listę naszych artystów i wizualizacje ich prac znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

http://lmf2015.lmf.com.pl/artysci2015/

 

 

II konferencja prasowa (24.09.15 r.)

W czwartek 24 września Fundacja Lux Pro Monumentis – organizator Festiwalu KinetycznejSztuki Światła – Light.Move.Festival. wspólnie z  EC1 – „Miasto Kultury” zorganizowała II konferencję prasową dotyczącą V edycji LMF. Podczas spotkania zaprezentowana została mapa festiwalowa oraz organizacja ruchu podczas Light.Move.Festival. 2015.

1

Konferencję otworzyła Beata Konieczniak – Kreator Festiwalu Kinetyczej Sztuki Światła, a jednocześnie Przewodnicząca Rady Fundacji „Lux Pro Monumentis”. Podczas swojej wypowiedzi nie ukrywała, że nowy obszar festiwalowy to nie tylko ogromna radość z kreowania i aranżowania nowych, pełnych potencjału przestrzeni miejskich, ale też ogromne wyzwanie dla Organizatorów.  Program V edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival. został zaplanowany tak, aby goście festiwalowi poznali różne zakątki i niezwykłe miejsca Łodzi. Kolejne ulice zaaranżowane światłem, kolejne budynki poddane projekcjom wielkoformatowym, kolejne tereny zielone ożywione instalacjami świetlnymi. Podczas tegorocznej edycji wkraczamy w nowo zrewitalizowaną przestrzeń byłej elektrowni EC1. Budynki i budowle, rzeźby postindustrialne, surowa nowoczesność w połączeniu ze sztukami wizualnymi stworzą niezapomniane widowiska.

Następnie głos zabrał Błażej Moder – dyrektor EC1 Łódź – „Miasto Kultury”. Podczas swojej wypowiedzi zdradził, że pierwszy telefon jaki otrzymał po objęciu stanowiska dyrektora był propozycją współpracy przy LMF. O owocach tejże kooperacji Łodzianie będą mieli okazję przekonać się już w drugi weekend października, kiedy to obszar EC1 po raz pierwszy będzie otwarty dla szerszej publiczności. Dyrektor Moder dowcipnie skwitował kolaborację z Festiwalem propozycją zmiany nazwy EC1 na EC1 – „Miasto Światła”. Właśnie w tym miejscu w piątek 9 października o godzinie 18:45 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie LMF.

Odbędzie się tam również konferencja naukowa „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych -  o świadomym kreowaniu wizerunku miasta”. Konferencja skierowana jest do wszystkich grup społecznych, posiadających realny wpływ na kształtowanie wizerunku i rozwój miasta, pracowników różnych szczebli administracji publicznej, projektantów – architektów i urbanistów, plastyków, designerów, członków stowarzyszeń, fundacji, organizacji społecznych i samorządowych.

Podczas konferencji prasowej ujawniono tematykę projekcji  i mappingów 2D/3D, które będą miały miejsce w miejscu dawnej elektrociepłowni. Skupiać się będą na zaprezentowaniu energii i ogromu tego miejsca. Projekcje przetransformują z pozoru płaskie elementy nowoczesnej bryły w trójwymiarową przestrzeń, która zelektryzuje widzów.

Nowo ujawnionym elementem jest spektakl – Imaginarium – taneczno-akrobatyczne widowisko multimedialne w wykonaniu Teatru V6. Spektakl inspirowany industrialnym klimatem Łodzi, łączy w sobie nieograniczone możliwości techniki światła i dźwięku, mocy potężnych maszyn, precyzji i siły akrobatów, odwagi kaskaderów, finezji tancerek i tancerzy oraz blasku kostiumów. Twórcą i pomysłodawcą sztuki jest Tomasz Filipiak – dyrektor i założyciel łódzkiego Teatru V6, który zaszczycił nas swoją obecnością podczas konferencji. Teatr V6 wychodzi z premierowym spektaklem poza teatralne mury, by razem z Light.Move.Festival. dostarczyć niezapomnianych wrażeń, tworząc sztukę na najwyższym światowym poziomie.

Po „artystycznej części” konferencji poruszone zostały kwestie związane z organizacją ruchu, tak aby uczestnicy wydarzenia mogli jak najpełniej korzystać z atrakcji trzech październikowych nocy, bez narażania siebie i innych na niebezpieczeństwo. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zaprezentowała zgromadzonym listę dróg, które na czas wydarzenia w godzinach 18:00-02:00 zostaną wyłączone z ruchu. Reprezentujący Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, Tomasz Andrzejewski uspokoił zgromadzonych. Na czas Festiwalu trasy niektórych autobusów ulegną zmianie, aby dostosować kursy do obszaru festiwalowego, a dodatkowo uruchomiona zostanie linia autobusowa „LMF”.

W imieniu Fundacji Lux Pro Monumentis dziękujemy EC1 – „Miasto Kultury”, Teatrowi V6,  ZDiT, Policji i Straży Miejskiej za współpracę oraz dziennikarzom za przybycie.

Wracamy do pracy i zapraszamy na kolejną konferencję prasową już 1 października.

Fundacja Lux Pro Monumentis, Organizator Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light.Move.Festival.Łódź

Informacje na temat organizacji ruchu znajdą Państwo na stronie: http://lmf2015.lmf.com.pl/utrudnienia-ruchu/

Informacje na temat konferencji naukowej  „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych -  o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” znajdą Państwo na naszej stronie: http://lmf2015.lmf.com.pl/konferencja-swiatlo-kolor-architekturze-przestrzeniach-publicznych-swiadomym-kreowaniu-wizerunku-miasta/

 

Konferencja inauguracyjna (03.09.15 r.)

W czwartek 3 września Fundacja Lux Pro Monumentis – organizator Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light.Move.Festival. wspólnie z  Miastem Łódź i Łódzkim Centrum Wydarzeń zorganizowała inauguracyjną konferencję prasową dotyczącą V edycji LMF na której zadebiutowała tegoroczna identyfikacja wizualna, wykreowana przez Agencję MOSQi.TO.

Konferencję otworzyła Izabela Zbonikowska – Dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń. Zaznaczyła, że ŁCW od samego  początku dynamicznie współpracuje z Festiwalem, jako ważnym i wartościowym wydarzeniem na kulturalnej mapie Łodzi. Zrobiło nam się bardzo miło. Dyrektor Zbonikowska serdecznie zaprosiła w imieniu Miasta na Festiwal Światła do Łodzi. Z miastem Łódź współpracujemy od wielu miesięcy nad jego sprawnym przebiegiem. |

Naszą Fundację reprezentowała Beata Konieczniak – Kreator Artystyczny Festiwalu, a jednocześnie Przewodnicząca Rady Fundacji Lux Pro Monumentis. Pod gradem pytań zainteresowanych wyjawiła pilnie dotąd strzeżone tajemnice piątej edycji. Spełniają się nasze marzenia – LMF po raz pierwszy w historii wkracza dużo mocniej w miasto: Piotrkowską, Tuwima, Sienkiewicza, Traugutta, Moniuszki, pasaże Rubinsteina i Schillera oraz Park Sienkiewicza. Zaskoczyła informacja o tym, że ukochany przez naszych sympatyków Plac Wolności nie będzie w tym roku areną wielkoformatowych spektakli. Zdziwienie jednak szybko ustąpiło pod naporem kolejnej informacji – miejskim amfiteatrem i centrum zdarzeń tegorocznej edycji będzie teren zrewitalizowanej elektrowni EC1. W emocjonalnych słowach Kreator Festiwalu opowiedziała o zaangażowaniu Fundacji w działalność na rzecz promocji i kreacji nocnego wizerunku naszego miasta. Wiele o tegorocznej edycji mówią już liczby – 20 000 m2  oświetlonych elewacji, 900 wyświetleń projekcji wielkoformatowych, czy 10 kilometrów tras dla zwiedzających.

Konferencja inauguracyjna była również okazją do prezentacji identyfikacji wizualnej LMF 2015. O inspiracjach – świetle, dźwięku i EC1 opowiedzieli dziennikarzom przedstawiciele agencji MOSQi.TO – Wojtek Walas i Maciek Wiśniewski.

W imieniu Fundacji Lux Pro Monumentis dziękujemy miastu Łódź i Łódzkiemu Centrum Wydarzeń za współpracę, Agencji MOSQi.TO za świetny projekt i dziennikarzom
za przybycie oraz motywującą dyskusję.

Rzucamy się w wir pracy i zapraszamy na kolejną konferencję prasową już 24 września.  Na niej  więcej informacji dotyczących programu, artystów oraz elektryzującego Light. Move.Festival.Łódź 2015.

Pamiętajcie, że LMF 2015 startuje 9 października o godzinie 18:45!

Fundacja Lux Pro Monumentis, Organizator Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light.Move.Festival.Łódź